Czego nie może zabraknąć na wyposażeniu młodej mamy?

Każda młoda mama doskonale wie, że na przyjście swojej pociechy musi się odpowiednio przygotować. Z pewnością jeszcze przed narodzinami dziecka kompletowana jest odpowiednia wyprawka. W pokoju malucha znajduje się wiele zabawek, ale przede wszystkim także i wygodne łóżeczko, a także i przewijak. Niemniej jednak w ferworze zakupów dla swojej pociechy, młode mamy nie powinny zapominać również o sobie. Po powrocie ze szpitala nie będą czuły się one w pełni sił i z pewnością ich głównym zajęciem będzie odpoczynek. Wobec tego powinny zadbać również o wyposażenie, które znacznie ułatwi im opiekę nad dzieckiem. Co więc z pewnością będzie im potrzebne?

Odpowiednio dopasowane nosidełko dla dzieci

Nie da się ukryć, że w pierwszych dniach po powrocie ze szpitala, młode mamy będą przeżywać jeden z najbardziej stresujących okresów w ich życiu. Z pewnością będą odczuwać uporczywy ból kręgosłupa, a także potworne zmęczenie. Mimo najszczerszych chęci, noszenie swojej pociechy na rękach z pewnością będzie prawdziwie karkołomnym zadaniem. Wówczas młode mamy powinny wyposażyć się w nosidełko dla dzieci. Najlepiej sprawdzą się modele ergonomiczne. Będą one w niesamowicie komfortowy sposób odciążać kręgosłup młodej mamy, a co najważniejsze, maluszek w ich wnętrzu będzie mógł czuć się wygodnie i w pełni swobodnie. Warto zadbać o to, by wyściółka takiego nosidełka była wykonana z delikatnego i przyjemnego dla skóry materiału. Ważne również, by nie powodował on reakcji alergicznej. Wówczas nasz maluszek będzie mógł w nim swobodnie wypoczywać, a jednocześnie czuć się maksymalnie bezpiecznie. Co więcej, młoda mam będzie mogła cieszyć się wygodnym sposobem na to, by pociecha zawsze była w pobliżu.

A może lepiej sprawdzi się chusta?

Nosidełko dla maluszka z pewnością jest świetnym i maksymalnie praktycznym rozwiązaniem. Jednak dla wielu mam nie jest ono wystarczające. Wynika to z faktu, że w pierwszych dniach życia dziecka, bliskość ciała matki jest niezwykle ważna. Wówczas świetnym rozwiązanie może okazać się chusta lannylamb. Zapewni ona maksymalny komfort nie tylko młodej mamie, ale także i maluszkowi. Chustę tą wygodnie można założyć w taki sposób, by dziecko znajdowało się na klatce piersiowej mamy. Nie obciąża ona kręgosłupa i pozwala równomiernie rozłożyć ciężar. Co więcej, mama będzie miała przez cały czas wolne ręce, więc będzie mogła zająć się innymi czynnościami. W między czasie niemowlę będzie spokojnie wypoczywało w bezpośrednim kontakcie z mamą. Taka chusta jest absolutnie niezbędnym elementem wyposażenia każdej, młodej mamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Chcesz napisać dla nas tekst?

Skontaktuj się z nami
Kategorie
SOCIAL SHARE
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp