Czy masturbacja to grzech?

Nie da się ukryć, że życie zgodnie z naukami Jezusa Chrystusa w całkowitej wolności od grzechu może być wyjątkowo trudne. Na każdym kroku bowiem czekają na nas pokusy, którym oparcie się jest wyjątkowo ciężkie. Warto jednak w tym momencie zauważyć, że tego typu pokusy i życie w myśl przekazanych nam przez Boga Ojca nauk, jest niczym innym jak tylko jednym z ciężkich sprawdzianów naszej chrześcijańskiej wiary. Nikt przecież nie mówiły, że będzie to łatwe. Jednak w momencie kiedy zależy nam na tym, by w dniu Sądu Ostatecznego dostąpić łaski Bożej i móc poznać moc i miłosierdzie Boga Ojca Jedynego, wówczas musimy dołożyć wszelkich starań do tego, by w przykazaniach wytrwać. Od wielu już lat za jedną z największych pokus uznawane są nieczyste myśli prowadzące nas do nierządu i zaspokojenia swoich cielesnych uciech. Od wielu już lat trwa także ogromny spór odnośnie tego, czy masturbacja jest grzechem. Wobec tego czy jest to grzech ciężki?

Czy masturbacja to grzech ciężki?

Okazuje się, że podążając zgodnie za tym, co zawarte jest w Świętej Księdze, nie możemy nigdzie doszukać się fragmentu o tym, że masturbacja uznawana jest za czyn grzeszny. Oczywiście mowa tu o tym, że masturbacja w Biblii w ogóle za grzech nie została uznana. Niemniej jednak zgodnie z prawdą chrześcijańską i tym co jest w prawie Kościoła zapisane, masturbacja uznawana jest za grzech lekkiego kalibru. Mowa tu oczywiście o sytuacji, w której zażywamy uciech cielesnych w całkowitej samotności, bez towarzyszy i bez innych „akcesoriów”.

Dlaczego masturbacja to grzech?

Spór odnośnie tego czy masturbacja rzeczywiście jest grzechem trwa już od wielu lat. Wiemy bowiem doskonale, że w Biblii nie ma jednego stwierdzenia odnośnie tego, że czyn ten rzeczywiście jest grzeszny. Jednak Kościół Katolicki również wysuwa w tym momencie szereg konkretnych argumentów, które wydają się być logiczne i zasadne w momencie kiedy chcemy uznać masturbację za grzech lekki. Otóż okazuje się, że masturbacja to nic innego jak sprawianie sobie przyjemności seksualnej. Do tego czynu oczywiście musieliśmy zostać odpowiednio pobudzeni. Wobec tego w naszej głowie pojawiły się nieczyste myśli i nieczyste żądze, a one z kolei są uznawane za jeden z grzechów pierwotnych. To właśnie myśli nieczyste przyczyniły się do tego, że masturbacja daje wszelkie podstawy do tego, by uznać ją za grzech. Oczywiście nie jest to grzech ciężki, jednak za każdym razem powinniśmy pamiętać o tym, że mimo wszystko będziemy musieli się ze swoich nieczystych myśli i czynów wyspowiadać, by oczyścić naszą duszę.

Kiedy można się masturbować?

Otóż zgodnie z tym, co zapisane jest w naukach Kościoła Katolickiego nie powinniśmy się masturbować. Niemniej jednak masturbacja rozumiana jest jako grzech lekki. Wobec tego ciężko jednoznacznie powiedzieć, kiedy można się masturbować. Zgodnie z założeniami naszej wiary, powinniśmy nauczyć się kontrolować nasze myśli, uczucia oraz pragnienia i nie ulegać pokusom uciech cielesnych. To właśnie to jest podstawą życia w czystości i wolności od grzechu.

Masz pomysł na wpis?

koniecznie się z nami skontaktuj korzystając z formularza kontaktowego na podstronie kontaktu
Kategorie: