Czy trzeba czekać z seksem do ślubu?

Seks jest w życiu każdego z nas niezwykle istotną kwestią. Wiadomo, że każdy z nad odczuwa popęd seksualny, a także swoistą potrzebę bliskości, którą chcemy w pewien sposób zaspokoić. Jednocześnie już w Świętej Księdze i w naukach głoszonych przez Pana Jezusa wspominane było o tym, że nad własnymi żądzami i popędami musimy umieć zapanować. Jest to bowiem jedno z przykazań, którymi powinniśmy kierować się podczas życia zgodnie z zasadami Kościoła Katolickiego. Niemniej jednak pary często nie do końca są wstanie wytrzymać w czystości i decydują się na rozpoczęcie współżycia jeszcze przez zawarciem związku małżeńskiego. Wobec tego czy seks przed ślubem to grzech i czy trzeba czekać z seksem do ślubu?

Seks przed ślubem- co mówią o tym nauki Kościoła Katolickiego?

Większość z nas stara się żyć w zgodzie z przykazaniami kościelnymi i stara się za każdym razem prowadzić życie wolne od grzechu i od nieczystości. Niemniej jednak w momencie kiedy do głosu dochodzą nasze skrywane rządze oraz pragnienia, wówczas często zdarza się nam po prostu o naukach przytaczanych w Świętej księdze zapominać. Nie ukrywajmy, ale jednym z największych zmartwień młodych par, jest zachowanie czystości aż do momentu zawarcia związku małżeńskiego. Seks przed ślubem jest czymś, na co decydujemy się coraz częściej, gdyż panowanie nad własnymi pokusami zwykle przychodziło nam z ogromnym trudem. Co więc o seksie przed ślubem mówią nauki Kościoła Katolickiego? Otóż jasno głoszą one, że zarówno mężczyzna jak i kobieta powinien powstrzymać się od uciech cielesnych aż do momentu, w którym przyrzekną sobie oni dozgonną miłość na ślubnym kobiercu. Dziewictwo jest bowiem uznawane za największą cnotę, a seks powinien być konsumpcją związku małżeńskiego. Nauki Kościoła Katolickiego nakazują się więc nam powstrzymać od wszelakich uciech cielesnych aż do momentu, w którym staniemy przed Bogiem na ołtarzu i przysięgniemy sobie z partnerem dozgonną miłość i trwanie przy sobie w tych lepszych i tych gorszych chwilach.

Czy więc seks przed ślubem jest uznawany za grzech?

Seks przed ślubem zgodnie z naukami Kościoła Katolickiego jest uznawany za grzech życia w nieczystości. Wynika to z faktu, że jest to działanie podejmowane świadomie wbrew temu, co głosił Pan Jezus w swoich kazaniach do swoich uczniów. Zgodnie z nimi mamy nauczyć się kontrolować swoje popędy i żądze i nie pozwolić na to, by zdominowały one nasze życie. Popęd seksualny- choć jest kwestią całkowicie naturalną i dotyczy każdego z nas- jest również najtrudniejszy do kontrolowania, szczególnie w momencie, kiedy posiadamy stałego partnera. Niemniej jednak warto zauważyć, że pozostawanie w nieformalnym związku jest dla nas- katolików, największym sprawdzianem naszej wiary. Możemy bowiem postąpić wbrew temu, co zostało nam dane w przykazaniach i ulec pokusie, ale możemy także się jej oprzeć i wytrwać w czystości do momentu, w którym zawrzemy związek małżeński przed Bogiem. Warto więc o tym pamiętać, gdyż życie w grzechu nieczystości, może nam mocno ciążyć.

Masz pomysł na wpis?

koniecznie się z nami skontaktuj korzystając z formularza kontaktowego na podstronie kontaktu
Kategorie: