Dobra pościel nie musi być droga!

Każdy z nas ceni sobie wysokiej jakości pościel. Nie da się zaprzeczyć, że to właśnie ona wpływa na to, jak komfortowy jest nasz sen. To od niej zależy także, czy nasz sen będzie po prostu zdrowy. Sklepy z tekstyliami do sypialni niestety w większości straszą nas skutecznie swoimi cenami. My z kolei głęboko tkwimy w przekonaniu, że pościel dobra to jednocześnie pościel droga. Z premedytacją omijamy więc produkty z niższej półki cenowej i wybieramy modele „lepsze”, gdzie głównym wyznacznikiem jest przede wszystkim znacznie wyższa cena. Okazuje się jednak, że przekonania te są niezwykle złudne, a dobra pościel wcale nie musi być droga.

Cena nie zawsze idzie w parze z jakością

Niektóre sklepy z tekstyliami do sypialni doskonale wiedzą, które produkty sprzedają się lepiej, a które znacznie gorzej. Doskonale znają także psychologię sprzedaży i przekonania zakupowe swoich klientów. Wiedzą doskonale, że w przypadku pościeli, to cena jest dla potencjalnego kupca wyznacznikiem wysokiej jakości. Wobec tego, świadomie zawyżają one cenę na metce produktów, które nie sprzedają się tak dobrze, gdyż np. nie powalają one na kolana swoją jakością. Okazuje się, że na lepsze produkty wówczas nie zwrócimy uwagi, gdyż ich cena wyda się nam czerwonym światłem. Istnieją jednak sklepy, które tej specyficznej metody nie stosują. Głównie tyczy się to sklepów internetowych jak Pięknesny czy wiele innych. Spoglądając na ich asortyment można odnieść wrażenie, że każdy model pościeli jest w praktycznie tej samej cenie. Oczywiście występują drobne różnice, jednak głównie tyczą się one rozmiaru danej pościeli. Jest to najlepszy dowód na to, że dobra pościel wcale nie musi być wyjątkowo droga i puścić nas z przysłowiowymi torbami. Co więcej, jest to również świetny dowód na to, że cena nie zawsze musi iść w parze z jakością.

Tania pościel istnieje!

Tania pościel zwykle sieje postrach. W naszych wizjach jawi się ona jako tandetny komplet, wykonany z niskiej jakości materiału, pod którym po prostu spać się nie da. Jednak sklepy takie jak Pięknesny.pl czy inne, skutecznie zaprzeczają tej teorii. Można powiedzieć nawet więcej, zwykle w asortymencie e-sklepów można znaleźć pościel bawełnianą, która od wielu już lat uważana była za symbol najwyższej jakości i luksusu w sypialni. Dodatkowo jej cena nie jest wcale wysoka w porównaniu z tym, co oferują np. sklepy stacjonarne. Jak więc widać, komfort naszego snu czasami jest całkowicie bezcenny. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie takiej pościeli można szukać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Chcesz napisać dla nas tekst?

Skontaktuj się z nami
Kategorie
SOCIAL SHARE
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp