Jak przedstawiają się zarobki opiekunek w Niemczech?

Na temat naszego rynku pracy tak naprawdę mówi się dość dużo. Głównie jednak większość spostrzeżeń osób zatrudnionych w naszym kraju – w szczególności w branży opieki – jest mocno negatywna. Nie trudno się domyślić, że głównym problemem stają się zarobki. We wspomnianej już branży opieki zatrudnionych jest statystycznie najwięcej osób. Ich praca jest niezwykle odpowiedzialna i wymagająca, a dodatkowo bardzo często przybiera charakter fizyczny. Od wielu już lat zarówno opiekunowie jak i opiekunki głośno mówią o swoim rozczarowaniu, kiedy przychodzi moment wypłat. Nic więc dziwnego, że wielu doświadczonych opiekunów i opiekunek, decyduje się na emigrację zarobkową. Najwięcej z nich wybiera kontynuację swojej kariery zawodowej u naszego zachodniego sąsiada. Wobec tego, jakich warunków mogą się oni tam spodziewać?

Wynagrodzenie w branży opieki w Niemczech – o ile więcej mogą zarobić opiekunowie?

Praca dla opiekunek w Niemczech tak naprawdę nie jest zbyt trudna do znalezienia. Dlaczego? Otóż wynika to z prostego faktu. Niemiecki rynek pracy przeżywa prawdziwe załamanie jeśli chodzi  wykwalifikowany personel. Taka sytuacja tak naprawdę trwa już od kilku lat, a co za tym idzie, nasz zachodni sąsiad otworzył swoje wrota i zaprasza z otwartymi rękami specjalistów z naszego kraju. Ciekawostką jest fakt, że w odniesieniu do niektórych ofert, nie jest już nawet wymagana znajomość języka. Jest to z pewnością ułatwienie, dla którego większość opiekunów i opiekunek realnie decyduje się na wyjazd. Jednak poza tym, istotne są również względy finansowe. Nie wchodząc w szczegóły wypłat, można śmiało powiedzieć, że opiekun lub opiekunka zatrudniona u niemieckiego pracodawcy, może liczyć na 2,5 razu wyższe zarobki, niż ma to miejsce w naszym kraju. Tak naprawdę jest to ogromna różnica. Korzyści z wyjazdu do Niemiec, w charakterze opiekuna lub opiekunki będą więc niezwykle mocno odczuwalne już po pierwszym miesiącu.

Warunki zatrudnienia w branży opieki w Niemczech

Jeśli chodzi o to, jak przedstawia się opieka nad osobami starszymi w Niemczech od strony czysto formalnej, to w tej kwestii również można wiele powiedzieć. Przede wszystkim niemieccy pracodawcy nie szczędzą polskim specjalistom benefitów. Mogą się więc oni cieszyć wieloma premiami, kursami językowymi czy bonami upominkowymi. Wszystko to otrzymają tak naprawdę niezależnie od pensji i od długości okresu zatrudnienia. W naszym kraju, niestety wciąż jest to rzadkością. Nie ma się więc co dziwić, że wyjazd do Niemiec kusi coraz więcej osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Chcesz napisać dla nas tekst?

Skontaktuj się z nami
Kategorie
SOCIAL SHARE
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp