Jak wybrać dobrą firmę sprzątającą?

Choć sprzątanie domu, mieszkania czy też i firmy wydaje się nam kwestią absolutnie oczywistą, to jednak większość z nas ma tu niemały problem. Nie oszukujmy się, że jeśli sukcesywnie sprzątamy na bieżąco, to tak naprawdę starcie kurzy będzie dla nas przysłowiową bułką z masłem. Niemniej jednak sytuacja wygląda nieco gorzej w momencie, kiedy na meblach czy biurkach zaczynamy dostrzegać zwijające się kłęby kurzu i brudu, a sofy i kanapy są w stanie wręcz opłakanym. W takich przypadkach, tak naprawdę musimy sobie odpuścić samodzielne sprzątanie i zdecydować się na pomoc profesjonalistów. Ekipy sprzątające mogą nam znacznie pomóc. Jednak jak można wybrać odpowiednią?

Potrzebna ekipa sprzątająca do biura czy do mieszkania?

Jeśli pogodziliśmy się już z faktem, że niestety, samodzielnie nie doprowadzimy zarówno biura jak i własnego mieszkania do porządku, to przyszedł czas by zadzwonić po ekipę sprzątającą jak np. czystasprawa24.pl czy wiele innych usługodawców. Jednocześnie z momentem, kiedy co chwila do gry wchodzi nowa firma sprzątająca, to pojawia się ogromne wyzwanie odnośnie tego, którą z nich wybrać. W pierwszej kolejności zastanówmy się, czy naszym głównym zadaniem jest uprzątnięcie biura, czy też mieszkania. Może potrzebne jest nam wsparcie podczas sprzątania po remoncie? Pamiętajmy, że każda firma sprzątająca ma na swojej stronie zakres usługi i główne obszary „działalności”, którymi się zajmuje. Warto więc wykonać solidny research i sprawdzić, czy aby na pewno dana firma podoła zadaniu, jakie mamy zamiar przed nią postawić. Wówczas będziemy mieli pewność, że uda się nam uzyskać tę nieskazitelną czystość.

Czy można skorzystać z usługi abonamentowej?

Jeśli zależy nam na tym, by dana firma częściej sprawowała pieczę nad naszym domem lub firmą, być może lepiej jest ustalić z nią konkretny grafik. Niektóre firmy sprzątające jak np. Czysta Sprawa 24, oferują swoim klientom również usługi abonamentowe. W praktyce oznacza to, że za miesięczną opłatę, dana ekipa zobowiązuje się stawić na miejscu ustaloną ilość razy w miesiącu. Dzięki temu nie musimy co chwilę dzwonić do firmy z prośbą o to, by ktoś przyjechał i pomógł nam uporać się z bałaganem. Dodatkowo nie musimy również martwić się  to, że każdorazowo będziemy musieli za taką pomoc płacić. Decydując się więc na skorzystanie z usługi abonamentowej zaoszczędzimy nie tylko czas, ale również i pieniądze. Warto więc dowiedzieć się, czy dana firma oferuje nam taką możliwość, a następnie jak będzie wyglądać współpraca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Chcesz napisać dla nas tekst?

Skontaktuj się z nami
Kategorie
SOCIAL SHARE
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp