Najpopularniejsze grzechy Polaków

Nie da się ukryć, że choć każdy z nas stara się żyć w sposób zgodny z bożymi przykazaniami. To właśnie jest wyznacznikiem nasz wszystkich, czyli chrześcijan, którzy starają się unikać pokus i życia w grzechu. Z pewnością jednak nikt z nas nie może nazwać się idealnym i przykładnym chrześcijaninem. Dlaczego? Otóż absolutnie każdy z nas popełnia w swoim życiu większe lub mniejsze przewinienia i grzeszki, z których następnie możemy oczyścić swoją duszę i umysł podczas spowiedzi. Nasi rodacy jednak mają grupę grzechów, z których spowiadają się oni najczęściej. Wobec tego jakie są najpopularniejsze grzechy Polaków?

Ranking najpopularniejszych grzechów Polaków

Nie oszukujmy się, ale dosłownie nikt z nas nie jest doskonały. Odnosi się to nie tylko do naszej osobowości czy charakteru, ale także i do stopnia naszej wiary. Okazuje się bowiem, że zdecydowana większość z nas zarzeka się i bije w piersi odnośnie tego, że nasza wiara jest niezmącona i absolutnie idealna. Jednak nie do końca tak jest! Polacy- z pewnością jak każdy inny obywatel świata- również takie grzeszki mają na swoim sumieniu. Wobec tego, ten ranking najpopularniejszych grzechów Polaków, choć momentami może okazać się zaskakujący, to jednak pokazuje, co naszym rodakom najczęściej „leży na sercu” podczas spowiedzi.
  • Kradzież- ten grzech może nas mocno zaskoczyć, jednak warto sobie uświadomić, że nie trzeba być bandytą i posiadać wyroku w zawieszeniu, by coś ukraść. Wystarczy sobie jedynie przypomnieć, ile razu zdarzyło się nam przywłaszczyć sobie z pracy coś, co należało do wszystkich pracowników. To również uważane jest za kradzież.
  • Kłamstwo- ten grzech akurat jest standardem. Nikt z nas nie wyobraża sobie bez kłamstwa i drobnych kłamstewek życia. Często ratują nas one przed problemami i niestety, ale uważane są one za grzech.
  • Pycha- nasi rodacy doskonale wiedzą, że zbyt często przekonani są o swojej doskonałości. Właśnie dlatego, najczęściej spowiadają się oni z pychy.
  • Seks przed ślubem- nie dziwmy się, że to co we współczesnych czasach jest całkowicie normalne i społecznie akceptowane, przez Kościół Katolicki dalej uważane jest za niewłaściwe i nieodpowiednie. Właśnie z tego Polacy spowiadają się najczęściej.
  • Pijaństwo- nie oszukujmy się, ale za kołnierz raczej nie wylewamy. Nieumiarkowanie w jedzeniu i właśnie w piciu, również uważane jest za grzech, więc z pewnością mamy się z czego spowiadać.

Gotowa ściąga do spowiedzi!

Powyżej przedstawiony został ranking grzechów, z których Polacy spowiadają się najczęściej i najczęściej je popełniają. Nie da się jednak ukryć, że nie każdy z nas podąża za tłumem, a popełnione grzechy i drobne grzeszki były i będą naszą sprawą indywidualną. Gotowa ściąga do spowiedzi może więc nie zawsze okazać się dla nas idealnym rozwiązaniem. W momencie więc kiedy rzeczywiście wybieramy się do spowiedzi, warto poświęcić chwilę na wykonanie dokładnego rachunku sumienia. Dzięki temu będziemy mogli powierzyć grzechy kapłanowi, który pomoże uwolnić naszą duszę od ciężaru.

Masz pomysł na wpis?

koniecznie się z nami skontaktuj korzystając z formularza kontaktowego na podstronie kontaktu
Kategorie: