Za to ksiądz nie da Ci rozgrzeszenia!

Większość z nas stara się żyć w pełnej zgodzie z Dekalogiem, czyli ze zbiorem zasad i reguł zgodnych z wiarą katolicką, który został nam podarowany w prezencie przez samego Stwórcę. Niemniej jednak doskonale również zdajemy sobie sprawę z tego, że Bóg Ojciec jest nad wyraz miłosierny i litościwy. Co za tym idzie za pośrednictwem kapłanów podczas procesu spowiedzi odpuszcza on nam nasze grzechy, prosząc jednocześnie o nasze zbawienie. Niemniej jednak istnieją kategorie grzechów, za które niestety kapłani nie udzielą nam rozgrzeszenia podczas rutynowej spowiedzi. Oznacza to, że grzechy te nie zostaną nam odpuszczone i będą ciążyć na naszym sumieniu przez całe życie. Wobec tego, za co ksiądz nie da nam rozgrzeszenia?

Znieważenie postaci konsekrowanych

Jeśli mowa o jednym z najcięższych grzechów jakie tylko możemy popełnić, to znieważenie postaci konsekrowanych jest jednym z nich. Jest to nie tylko znieważenie samych konsekrowanych, ale także znieważenie całej braci kapłańskiej, wiary chrześcijańskiej oraz samego Boga Ojca. W tym przypadku nawet najbardziej miłosierny kapłan nie będzie mógł wstanie dokonać rozgrzeszenia i zdjąć z nas ciężaru takiego grzechu. Wówczas jeśli będziemy chcieli oczyścić naszą duszę i naszą duszę oraz nasze sumienie, będzie musiała zainterweniować Stolica Apostolska.

Przymus fizyczny lub zabójstwo Papieża

Nieczyste myśli, które później przeradzają się w czyny, to również powód dla którego możemy o rozgrzeszeniu zapomnieć. Papież jest najwyższym świętym i duchownym jednoczącym cały świat w wierze chrześcijańskiej. To właśnie on darzony jest największym szacunkiem i to właśnie on jest jedynym, prawowitym powiernikiem Boga Ojca. Zabójstwo Papieża lub przymus fizyczny są więc grzechami, które nie będą nam odpuszczone, a sama Stolica Apostolska może uchylić się w tym momencie od rozgrzeszenia.

Rozgrzeszenie wspólnika przeciw szóstemu przykazaniu

Szóste przykazanie czyli ” Nie cudzołóż” jest jednym z najważniejszych dla całego Kościoła Katolickiego. Z pewnością wiemy doskonale, że naszą czystość, niewinność i tym samym nasze dziewictwo powinno być zachowane aż do momentu ślubu. Dodatkowo posiadanie wielu partnerów seksualnych jest grzechem. Jeśli więc my samodzielnie rozgrzeszymy osobę, która razem z nami wystąpiła przeciwko szóstemu przykazaniu, możemy się spodziewać tego, że grzech ten nie zostanie odpuszczony i stanie się przeszkodą na drodze do naszego zbawienia.

Aborcja

Choć każda kobieta ma prawo do tego by decydować o swoim ciele to jednak nauki Kościoła Katolickiego są w tym przypadku nieubłagane. Panie w ciąży- nawet jeśli jest to wbrew ich woli- muszą wydać na świat swojego potomka. Choć czyn ten wydaje się być naruszeniem praw człowieka i praw kobiet, to jednak kapłani skupiają się głównie na ochronie życia nawet kosztem życia matki. Jeśli więc panie postąpiły w zgodzie ze sobą i zdecydowały się na aborcję, to jednak rozgrzeszenia za to nie będą mogły oczekiwać. Kapłani w tej kwestii pozostają nieugięci i stanowczy.

Masz pomysł na wpis?

koniecznie się z nami skontaktuj korzystając z formularza kontaktowego na podstronie kontaktu
Kategorie: